TPIC Küresel Şirket Olma YolundaBangladeş 2016 yılında da TPIC’den motorin satın almaya devam edecekTPIC 25.yılında “Osmanlı’da Petrol” adlı eseri yayımladıIrak’ın Rumaila sahasında SOC ile 45 Kuyunun Kazılmasına Yönelik IPM SözleşmeTPIC, ISO 9001 Kalite Belgesi’nden sonra, OHSAS 18001 Belgesi’ni almaya hak kazandı

TPIC Küresel Şirket Olma Yolunda.

Bangladeş 2016 yılında da TPIC’den motorin satın almaya devam edecek.

TPIC 25.yılında “Osmanlı’da Petrol” adlı eseri yayımladı.

Irak’ın Rumaila sahasında SOC ile 45 Kuyunun Kazılmasına Yönelik IPM Sözleşme

TPIC, ISO 9001 Kalite Belgesi’nden sonra, OHSAS 18001 Belgesi’ni almaya hak kazandı.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN  MESAJI

1988 yılında %100 kamu sermayeli bir şirket olarak kurulan TPIC, kuruluşundan bu yana; arama-üretim, petrol saha hizmetleri, petrol ticareti ve dağıtımı alanlarında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kafkasya, Orta ve Güney Asya ve Güney Amerika ülkelerinde, geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir.


“TPIC, kamu ciddiyeti ve güvenirliliği ile özel sektör kabiliyetlerini bir araya getirerek faaliyetlerini sürdürmektedir”.

 

Şirketimizin yapısal ve işlevsel olmak üzere temelde iki kategori alamet-i farika özelliği vardır. Her şeyden önce “TPIC, kamu sermayeli olmasına rağmen özel bir şirket mantığı ile çalışabilme, kamu ciddiyeti ve güveni ile özel sektör kabiliyetlerini bir potada birleştirebilme kabiliyetini haizdir. Ayrıca TPIC , esnek ve sonuç odaklı bir şekilde hızlı karar alabilme mekanizmalarına ve nitelikli ve tecrübeli personel istihdam edebilme yetisine sahip,  aramadan sondaja, üretimden dağıtıma kadar entegre bir petrol şirketi formatında büyümeye ziyadesi ile açık bir şirkettir.

 

“TPIC, özgün yapısıyla, Irak’tan Libya’ya, Kolombiya’dan Kazakistan’a kadar, arama-üretim, saha hizmetleri ve petrol ticareti alanlarında faaliyet gösteren orta ölçekli holding görünümünde bir şirkettir”.

 

TPIC bu özellikleri sayesinde bugün Irak’tan Libya’ya, Kolombiya’dan K.K.T.C ve Kazakistan’a kadar, uluslararası arenada ve yurt içinde merkezi bütçeden ödenek almaksızın, fizibiliteleri muntazaman yapılmış yerel ve uluslararası projeleri verimlilik ve etkinlik temelinde hayata geçirerek değer üretmeye devam etmektedir.

  Devamı...

 


Basında TPICHaberler25. Yıl Prestij Kitabı

DeikBrezilyaIrakKolombiya