TPIC Küresel şirket olma yolunda25. Yıl Prejtij KitabıBangladeş 2015’te Türkiye’den Motorin Satın AlacakTPIC vergi rekortmenleri listesinde 55.sıradaTürkiye'den Libya'ya akaryakıt

TPIC Küresel şirket olma yolunda

Bangladeş 2015’te Türkiye’den Motorin Satın Alacak

TPIC vergi rekortmenleri listesinde 55.sırada

Türkiye'den Libya'ya akaryakıt

GENEL MÜDÜR'ÜN MESAJI

1988 yılında %100 kamu sermayeli bir şirket olarak kurulan TPIC, kuruluşundan bu yana; arama-üretim, petrol saha hizmetleri, petrol ticareti ve dağıtımı alanlarında Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kafkasya, Orta ve Güney Asya ve Güney Amerika ülkelerinde, geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir.


“TPIC, kamu ciddiyeti ve güvenirliliği ile özel sektör kabiliyetlerini bir araya getirerek faaliyetlerini sürdürmektedir”.

 

Şirketimizin yapısal ve işlevsel olmak üzere temelde iki kategori alamet-i farika özelliği vardır. Her şeyden önce “TPIC, kamu sermayeli olmasına rağmen özel bir şirket mantığı ile çalışabilme, kamu ciddiyeti ve güveni ile özel sektör kabiliyetlerini bir potada birleştirebilme kabiliyetini haizdir. Ayrıca TPIC , esnek ve sonuç odaklı bir şekilde hızlı karar alabilme mekanizmalarına ve nitelikli ve tecrübeli personel istihdam edebilme yetisine sahip,  aramadan sondaja, üretimden dağıtıma kadar entegre bir petrol şirketi formatında büyümeye ziyadesi ile açık bir şirkettir.

 

“TPIC, özgün yapısıyla, Irak’tan Libya’ya, Kolombiya’dan Kazakistan’a kadar, arama-üretim, saha hizmetleri ve petrol ticareti alanlarında faaliyet gösteren orta ölçekli holding görünümünde bir şirkettir”.

 

TPIC bu özellikleri sayesinde bugün Irak’tan Libya’ya, Kolombiya’dan K.K.T.C ve Kazakistan’a kadar, uluslararası arenada ve yurt içinde merkezi bütçeden ödenek almaksızın, fizibiliteleri muntazaman yapılmış yerel ve uluslararası projeleri verimlilik ve etkinlik temelinde hayata geçirerek değer üretmeye devam etmektedir.

  Devamı...

 


Basında TPICHaberler25. Yıl Prestij Kitabı