Maden (Karotlu) Sondaj Hizmetleri

Karotlu Sondaj Hizmetleri

TPIC, 12 Ekim 2017 tarihinde Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ile yapılan sözleşme çerçevesinde endüstriyel hammadde, nadir yer elementleri, kömür ve metalik maden sahalarında Türkiye genelinde 5 yılda 5.000.000 metre karotlu sondaj gerçekleştirme hedefi ile çalışmalarına başlamıştır. 

2020 yılı sonu itibariyle Maden Sondaj Müdürlüğü; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri, Tükiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri ve Türkiye Varlık Fonu Maden AŞ. Sondaj Saha Hizmetlerini gerçekleştiren, madencilik sektöründe önemli kurumların proje ortağı niteliğinde, karotlu sondaj ve saha servis birimi haline gelmiştir.

Sondaj çalışmalarımız;

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Sondaj Saha Hizmetleri kapsamında; Adana Tufanbeyli, Aksaray Eskil, Balıkesir Bigadiç, Diyarbakır Cüngüş, Elazığ Maden, Eskişehir Odunpazarı, Konya Sızma, Kütahya, Sivas ve Trabzon Göksel projeleri devam etmektedir.

Türkiye Varlık Fonu Maden AŞ. Sondaj Saha Hizmetlerini kapsamında Balıkesir İvrindi-Akçal projesi devam etmektedir.

2021 yılı Mayıs ayı itibariyle 30 makine ve 370 personel ile MTA, 3 makine ve 50 personel ile TVF Maden A.Ş. projelerinde toplamda 104.600 metre karotlu sondaj yapılmıştır.

                                                                        KAROT MAKİNALARIMIZ