“GENSED Güneş Zirvesi”, 6 Ocak’ta gerçekleştirilecek

“GENSED Güneş Zirvesi”, 6 Ocak’ta gerçekleştirilecek

10.02.2021 13:00:00

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği-GENSED, her yıla güneşli bir başlangıç yapmak hedefi ile 2021 yılından itibaren “Güneş Zirveleri” düzenleyecek.

GENSED Güneş Zirvesi ile ilgili açıklama şöyle:

İlki 6 Ocak 2021, Çarşamba günü 10:30-15:30 saatleri arasında çevrim içi olarak düzenlenecek “GENSED Güneş Zirvesi” güneş enerjisi sektörü ile kamu temsilcilerini aynı platformda buluşturarak sektörün gündemindeki konular hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunulması sağlanacaktır.

Açılış sohbetleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, T.B.M.M. Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın teşrifleri ile gerçekleştirilecek olup zirve, sektör derneklerinin başkanlarının sektörün gündemini değerlendirecekleri oturum ile devam edecektir.

YEKA GES-3 yarışması, Enerji kanunu değişiklikleri, Hibrit Santraller, Avrupa Yeşil Mutabakatı, lisanssız uygulamalardaki sorunlar, çözüm yolları ve fırsatlar gibi konuların konuşulacağı zirve programı aşağıda tarafınıza sunulmaktadır.

 

Zirve ile ilgili detaylı bilgilere www.guneszirvesi.org web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Web sayfamızdan online olarak gerçekleştirilecek olan zirveye kayıt yaptıranlara katılım linki iletilecektir.