Şirket Yöneticileri

Halim ÇAKMAK

Genel Müdür

15 Ağustos 2023 tarihi itibari ile Turkish Petroleum International Anonim Şirketi'ne (TPIC) Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür olarak göreve başlayan Halim ÇAKMAK, 24 Kasım 2023 tarihi itibari ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Üyeliği görevine atanmıştır.

2012 yılı Ağustos ayında TPIC’de Petrol Ticareti Müdürlüğü’nde Kıdemli Uzman olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonrasında Strateji ve İş Geliştirme Müdürlüğü’nde Kıdemli Uzmanlık, Petrol Ticareti Müdürlüğü’nde Şeflik ve Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 2018 yılı Eylül ayı itibari ile Petrol Ticareti Müdürlüğü görevine ek olarak Strateji ve İş Geliştirme Müdürlüğü’nde Müdür Vekilliği ve TPIC Kolombiya Şubesi’nde Mukim Müdürlük görevlerini yerine getirmiştir.

2020 yılı Ekim ayı itibari ile TPIC Satın Alma ve Lojistik Müdürlüğü ile Petrol ve Gaz Ticareti Müdürlüğü’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

2018’in Kasım ayında TPIC’ in alt kuruluşu olan TEC’e (Turkish Energy Anonim Şiketi) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Halim ÇAKMAK, 2023 yılı Haziran ayı itibari ile TEC Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümünde tamamlayan Halim ÇAKMAK, Ufuk Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet ALTUĞ

Genel Müdür Yardımcısı

Ahmet ALTUĞ, 19.10.2023 tarihi itibari ile Turkish Petroleum International Anonim Şirketine (TPIC) Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

2011 yılında TPIC Operasyon Müdürlüğü bünyesinde Batman-Raman Petrol Sahasında üretim sondajı yapmakta olan F125 Sondaj Kulesinde Mühendis olarak çalışmaya başlamıştır. 2014 yılına kadar Güney Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki petrol arama ve üretim sondajları başta olmak üzere Ege Bölgesi’ndeki Jeotermal sondajlarda mühendis olarak çalışmıştır.

2014-2018 yılları arasında TPIC’de petrol sondajı ve kuyu tamamlama hizmetleri kapsamında sırasıyla Adıyaman-Batman Bölge Sorumlusu ve Jeotermal Projeler sorumlusu olarak görev almıştır.

2018-2020 yılları arasında TPIC bünyesinde Maden Sondaj Müdürlüğü’nün kurulması sürecinde aktif rol alarak Baş Mühendis ve Maden Sondaj Şefi, 2020-2022 yılları arasında ise Maden Sondaj Müdürü olarak görev almıştır.

2022 Ekim ayından, Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı 19.10.2023 tarihine kadar TPIC Petrol ve Jeotermal Sondaj Müdürü olarak görevini yerine getirmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ahmet ALTUĞ evli ve 2 çocuk babasıdır.

Nurullah KOÇAK

Genel Müdür Yardımcısı

Nurullah KOÇAK, 19.10.2023 tarihi itibari ile Turkish Petroleum International Anonim Şirketi'ne (TPIC) Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

2003-2014 yılları arasında Birleşik Krallık’ta özel sektör bünyesinde Satınalma ve İş Geliştirme Müdürlüğü, İthalat Müdürlüğü ve Genel Müdürlük görevlerini yerine getirmiştir. 2014-2017 yılları arasında ise BOTAŞ International’da Yurtdışı Satınalma Sorumlusu, Sözleşmeler Şefi ve Satınalma Müdürü olarak görev yapmıştır.

2018 yılı Kasım ayında TPIC’ de Satınalma ve Stok Müdürlüğü’nde Baş Uzman olarak çalışmaya başlamıştır. Akabinde, aynı müdürlük bünyesinde Sözleşmeler Şefi, Satınalma Şefi, Malzeme Alım Şefi ve Müdürlük görevlerini ifa etmiştir.

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde tamamlayan Nurullah KOÇAK, Liverpool John Moores Üniversitesi’nden Uluslarası İşletme alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. İyi derecede İngilizce bilen KOÇAK evli ve 3 çocuk babasıdır.

İsmail BUDAK

Genel Müdür Yardımcısı

İsmail BUDAK, 19.10.2023 tarihi itibari ile Turkish Petroleum International Anonim Şirketi'ne (TPIC) Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Kuveyt Türk Bireysel ve İşletme Bankacılığı Pazarlama departmanında Yönetici Aday Programı kapsamında iş hayatına başlayan İsmail BUDAK, 2011 - 2015 yılları arasında Kuveyt Türk Bankasında Müdür Yardımcısı, 2016 - 2020 yılları arasında Şube Müdürlüğü ve 2020 - 2023 yılları arasında  Kuveyt Türk Genel Müdürlüğünde Bireysel Bankacılık Satış Müdürü olarak görev almıştır.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlayan İsmail BUDAK, Bahçeşehir Üniversitesi Sermaye Piyasaları ve Finans alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. İyi derecede İngilizce bilen BUDAK, evli ve 2 çocuk babasıdır.