Yönetim Kurulu

Süleyman ÖNEL (Yönetim Kurulu Başkanı)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Süleyman ÖNEL; 2000-2001 döneminde Konya Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2006 yılına kadar Konya Barosu ve Ankara Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı. 2006 yılından itibaren Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü’nde Avukat, Hukuk Müşaviri ve I. Hukuk Müşaviri görevlerinde bulunan ÖNEL, 2018 yılında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında I. Hukuk Müşaviri, 2018-2019 yıllarında Hukuk Hizmetleri Başkanı olarak görev yaptı.

Türkiye Yazarlar Birliği ve ANİMDER’in ortak düzenlemiş olduğu "Çok Hızlı Okuma ve Üstün Anlama Teknikleri" konulu kursa katılarak bu konularda sertifika aldı. Konya'da ve Ankara’da "Çok Hızlı Okuma ve Hitabet" dersleri verdi.

Vergi Hukuku, Ceza Hukuku ve Enerji Hukuku alanlarında yayımlanmış makaleleri bulunan ÖNEL, ayrıca 2007 yılında Türk Patent Enstitüsünce yapılan "Marka Vekilliği" sınavını, 2009 yılında ise aynı Enstitü tarafından yapılan "Patent Vekilliği" sınavını kazandı.

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan ÖNEL, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi nezdinde yer alan Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü’nde "Enerji Hukuku"; "Rekabet Hukuku" ve "Ticaret Hukuku" dallarında Lisansüstü İhtisas eğitimlerini;  Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde ise “Kamu Hukuku” anabilimdalında "Vergi Davalarında Dava Ehliyeti" konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 16.03.2021 tarihi itibari ile TPIC Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır.

Edip MÜYESSEROĞLU (Yönetim Kurulu Başkan V.)

1964 yılında, Bolu'nun Mengen ilçesinde doğan Edip Müyesseroğlu, 1986 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl, Türkiye Petrolleri AO'da Batman Bölge Müdürlüğü Kuyu Tamamlama Hizmetleri Müdürlüğü emrinde mühendis olarak göreve başladı. Batman ve Adıyaman Bölge Müdürlüklerinde; şef, başmühendis ve müdür olarak görev yapmıştır. 2005 yılında, Türkiye Petrolleri AO'dan ayrılmış ve akabinde Çalık enerji, TPIC, Nabucco, Bahar enerji, Halliburton firmalarında yurtiçi ve yurtdışı projelerde görev almıştır. 2018-2019 yıllarında, TPAO Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Edip Müyesseroğlu, 29.11.2019 tarihinde TPIC Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü, 16.03.2021 tarihi itibari ile Turkish Petroleum International Anonim Şirketi’ne (TPIC) Yönetim Kurulu Başkan Vekili & Genel Müdür olarak atanmıştır.  İngilizce bilen Müyesseroğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Muharrem EK (Yönetim Kurulu Üyesi)

Muharrem EK, 1968 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara, Aydın ve Gerede'de tamamladı. Üniversite öğreniminin ardından, serbest ticaret faaliyetleri ve çeşitli STK'larda yöneticilik görevlerini yürüttü. 2003 yılında, TBMM 'de Milletvekili Danışmanı olarak göreve başladı. 2009 yılında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Özel Kalem Müdürü olarak görev aldı. Akabinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda Bakan Danışmanlığı, Daire Başkanlığı ve TPIC Denetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Hali hazırda, Enerji ve Kaynaklar Bakanı Özel Kalem Müdürü olarak görevine devam eden Muharrem EK, 16.03.2021 tarihi itibari ile TPIC Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. İngilizce bilen EK, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sebahattin ÖZ (Yönetim Kurulu Üyesi)

1965 yılında Sarıgöl/Manisa’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümünde lisans, 1997 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1986-2017 yılları arasında Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ve Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nde mühendis, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2017 yılından bugüne Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yapmakta olan Sebahattin Öz, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (GÜNDER) Yönetim Kurulu üyesidir. 16.03.2021 tarihi itibarı ile TPIC Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

İhsan YILMAZ (Yönetim Kurulu Üyesi)

1970 yılında Gürün Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimine devam ederek İktisat Fakültesini başarıyla tamamladı. 1994 yılında Sincan Belediyesi Başkanlığı bünyesinde kamu görevine başladı. Belediyede sırasıyla, Destek Hizmetleri, Tanzim Satış Mağazalar Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Daha sonra 2017-2019 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Halk Ekmek Anonim Şirketi bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Ulusal ve uluslararası birçok konferans ve çalıştay organizasyonlarında görev aldı. 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu eğitimleri başta olmak üzere birçok eğitime katıldı.

2020 yılından beri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak görevine devam eden İhsan YILMAZ, 23.02.2022 tarihi itibari ile TPIC Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır. İngilizce bilen Yılmaz, evli ve üç çoçuk babasıdır.